Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/rehberlog/public_html/yemeg.com/includes/class_database.php on line 54
İşte Baş Ağrısının Sebepleri - Blog - Yemek Mekanları Rehberi
Arama
Bul: Kategori: Yer: İçinde:

Kelimeler

Özel Kategori

İl

Km

İşte Baş Ağrısının Sebepleri

İşte Baş Ağrısının Sebepleri

tarafından Yemeg.com üzerinde 04-19-2013 içinde Faydalı Bilgiler

İşte Baş Ağrısının Sebepleri

Stres: Migren de dahil olmak üzere, baş ağrılarının yüzde 80 nedeni stresten kaynaklanıyor. Stres sebebiyle kasılmanızdan oluşan baş ağrısına karşı masaj uygulamak ağrıyı etkili şekilde hafifletiyor.

Susuzluk: Vücudun susuz kalması baş ağrısına neden oluyor. Yeterli su içmeyen çocuklarda bile baş ağrısı görülebiliyor. 

Teknoloji: Bilgisayara uzun süre bakmak beyindeki kan damarlarını etkileyebilir. Bu nedenle, baş ağrısının nedenlerinden biri de uzun süre ekrana bakmaktan kaynaklanıyor. Bilgisayarınıza mutlaka bir ekran koruyucu alın ve her saatte bir gözlerinizi dinlendirmeyi unutmayın.

Kokular: Yalnızca kötü kokular değil, parfüm, çiçek, temizlik ürünleri, mum gibi gibi güçlü kokular da siz farkında olmadan baş ağrısına yol açabilir.

Az uyku: Uykusuzluk beyindeki kan damarlarının şişmesine neden oluyor. Düzenli ve sağlıklı uyku baş ağrısı riskini azaltıyor.

Hormonal etkiler: Hamilelik, regl, menopoz gibi dönemlerde kadınlarda baş ağrısı ortaya çıkabiliyor.

Parlak ışık: Florasan ışık, spotlar, bilgisayardan gelen ışık, yani her türlü parlak ışık sinirlerinizi etkileyerek baş ağrısına sebep olabilir. Daha yumuşak ışık kullanmaya özen gösterin. 

Baş ağrısına neden olan yiyecekler: Nitrat içeren salam, sucuk, Sosis gibi işlenmiş etler, süt ürünleri gibi fermente ürünler, salamura ürünler, soya sosu gibi besinler, çikolata gibi aminoasit içeren yiyeceklerYorum Yaz

Gearbest Kupon Kodları

Giriş
Popüler Kategoriler
Son Eklenen Firmalar